Skip to main content

Zastanawiasz się nad doborem odpowiedniego kamienia na płytki? Może okazać się, że jest to granit, który w porównaniu np. z marmurem wolniej nabiera plam i jest bardziej odporny na absorbowanie cech z otoczenia. Przez co jest mniej narażony na odbarwienia. Granit występuje w wielu różnych odmianach, różni się kolorem, fakturą oraz odcieniem. Z dostępnymi wzorami możesz zapoznać się za sprawą katalogu, w którym znajduje się zestaw dostępnych wzorów płytek granitowych. W zależności od gatunku kruszcu, inna będzie jego cena.

Przed zakupem granitu warto zapoznać się z deklaracją zgodności, która potwierdza, czy dany produkt spełnia odpowiednie normy budowlane. Pozwoli on potwierdzić, że dany produkt nie stanowi zamiennika, ani podróbki. Czym jest deklaracja? To dokument, który stwierdza że dany materiał jest odpowiedniej jakości, jak również zgodny z normami UE. Kamień dopuszczony do sprzedaży musi spełniać określone warunki. Podczas dokonywania zakupu płytek z granitu należy zwrócić uwagę na dodatkowe oznaczenia produktów ze względu na różne wykończenie powierzchni kamienia, od gładkiego po antypoślizgowe. Jest to o tyle znaczące,że kamień może być cięty albo fazowany. Grunt, by płytki do siebie pasowały. Podczas zakupu płytek granitowych należy również pamiętać o tym, że niska cena może być dowodem na to, że kamień jest gorszego gatunku.

Dostępne płytki granitowe mogą mieć różny kształt i wielkość. Zakłady kamieniarskie dostosują płytki, do twoich wymagań, po to by spełniły twoje oczekiwania. Co więcej, zapewnią nawet transport do domu. Oczywiście granit, to nie tylko dobry pomysł na płytki, można z niego wykonać również blat, parapet czy stół. Przez złożeniem zamówienia, należy upewnić się, że firma kamieniarska potrafi wykonać płytki granitowe.