Skip to main content

Psychiatra, to osoba, która pozwoli ci uporać się z traumatycznymi przeżyciami, nieustannym przygnębieniem i depresją, permanentnym zmęczeniem, bezsennością, nadmiernym stresem czy sytuacjami, z którymi nie możesz sobie poradzić. Choć niektóre z wymienionych kwestii mogą ci się wydawać czymś zwyczajnym, a już na pewno czymś, z czym nie warto zgłaszać się do psychiatry, to pora przekonać się, że tak nie jest. To naturalne, że nie ze wszystkim sobie radzimy, jesteśmy tylko ludźmi i czasami niektóre kwestia nas po prostu przerastają, dlatego warto zwrócić do specjalisty, który pomoże nam się z tym uporać. A jeśli będzie trzeba przepisze leki.

Ważne, by psychiatra, którego wybierzemy był osobą, której zaufamy i z którą będziemy chcieli podzielić się naszymi problemami. W takim przypadku liczą sie takie kwestie jak wystrój gabinetu, ale i postawa samego psychiatry. Jeśli współpraca od początku układa się pozytywnie, to oznacza to, że będzie ona się właściwie układała również później. A jeśli od samego początku nie budzi on naszego zaufania, to nie warto się męczyć i lepiej poszukać innego specjalisty, a tych jest przecież całe mnóstwo.

Dobry psychiatra nie musi posiadać od razu sporego doświadczenia, choć często działa ono na jego korzyść. Najważniejsze jest jego nastawienie oraz wiedza, którą posiada i potrafi wykorzystać. Okazane zaangażowanie na pewno obije się pozytywnie na relacji z klientem. Dobrze jeśli poziom obsługi w gabinecie lekarza również odznaczał się wysokim standardem. Jeśli lekarz posiada odpowiednie podejście do klienta oraz pokazuje, że czas wizyty nie jest z góry określony, nie spieszy się i potrafi wejść w skórę pacjenta, to dobry znak. Lekarz powinien być bowiem zaangażowany, dzięki czemu będzie w stanie pomóc pacjentowi. Jeśli jednak przede wszystkim stawia na to by zarobić, to nic z tego nie będzie. Aby się przykro nie rozczarować, możemy przed umówieniem wizyty zapoznać się z opiniami na temat lekarzy na forach internetowych, gdzie pacjenci często piszą o swoich doświadczeniach.