Skip to main content

Kiedy tylko ze sklepów znikają znicze, przeznaczone na Zaduszki, dekoracja zamienia się na zgoła inną. Bowiem początek listopada to czas, kiedy wszyscy przygotowują się powoli na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Jest to bardzo wesoły czas, jednak wymagający od nas również nieco zaangażowania. Oprócz przygotowań do wieczerzy wigilijnej, musimy również zakupić odpowiednie prezenty dla wszystkich członków naszej rodziny. W zależności od płci osoby obdarowywanej, będą one zgoła inne.

Upominki dla Pań
Mimo iż kobiety bardziej są zainteresowane dobrami materialnymi niż mężczyźni, to więcej się natrudzimy wybierając dla nich prezenty świąteczne. Oczywiście, mamy nieograniczona ilość opcji do sprawdzenia, jednak ciężej trafić będzie w gusta. Dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Bez względu na to, jak wiele kosmetyków posiada nasza żona, zawsze dobrym pomysłem będzie kupienie dla niej zestawu ekskluzywnej marki. Oczywiście, w tym przypadku powinniśmy uważać, żeby nie sprawić jej przykrości – dlatego krem na cellulit jest raczej nie wskazany. Jeżeli lepiej znamy obdarowywaną osobę, warto posiłkować się jej zainteresowaniami przy doborze upominku pod choinkę. Może jest ona miłośniczką muzyki jazz i chętnie posłucha płyty z najlepszymi przebojami? Albo pasjonują ją seriale amerykańskie, i zawsze pragnęła obejrzeć daną pozycję – zestaw DVD wówczas będzie dobrym pomysłem. Jeżeli kobietą obdarowywaną ma być ktoś dalszy, powinniśmy podarować jej karnet do SPA. Na takim upominku nie będzie widoczna cena a jedynie zakres oferowanych zabiegów. Każda pani ucieszy się z tego.

Upominki dla Panów
Mężczyźni są z założenia bardziej praktyczni, dlatego mniej artykułów przeznaczonych dla nich znajdziemy na rynku. Jednak i tak mamy wiele opcji. Jeżeli bliski ci mężczyzna jest miłośnikiem alkoholów, warto sprezentować mu ekskluzywny trunek, do którego dołączona będzie piersiówka z grawerem. Jednak uprzednio warto zorientować się, jakie alkohole preferuje obdarowywana osoba. Również ciekawe prezenty świąteczne dla panów znajdziemy w sklepach z gadżetami. Taki salony, dostępne w każdej galerii handlowej, zaopatrzone są we wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne. Może latający dron uszczęśliwi tego pana? Albo zegarek, którym można robić zdjęcia? Opcje są praktycznie nieograniczone. Jeżeli obdarowywanym jest elegant, zakupienie krawata lub spinek do mankietów to będzie zawsze dobry pomysł. W tym wypadku postawmy jednak na artykuły luksusowe, krawat powinien być jedwabny a spinki platynowe.

Większość osób woli obdarowywać niż być obdarowanym. Z tego powodu w okresie przedświątecznym, bardzo dużo czasu przeznaczamy na poszukiwania odpowiedniego prezentu dla bliskich nam osób. W zależności od tego, czy szukamy czegoś dla kobiety czy mężczyzny, wybór będzie inny. Każdą panią ucieszy zestaw kosmetyków, tak jak pana piersiówka z grawerem. Jeżeli znamy bliżej osobę, bowiem jest naszym współmałżonkiem, możemy postawić na bardziej osobiste rozwiązania. Jednak niezależnie co kupimy, z pewnością sprawimy radość drugiej osobie.