Skip to main content

Sporty walki od zawsze emocjonowały ludzi na całym świecie. Każdy kraj ma swój odmienny sposób walczenia z przeciwnikiem. Najbardziej znane są style walki pochodzące z Azji (Japonii, Korei i Chin), oraz z Ameryki Południowej (na przykład Brazylia). Polacy również zafascynowali się oglądaniem sparingów. Jeszcze do nie dawna największą popularnością cieszył się boks. Jednak z biegiem lat sport taki jak MMA zyskuje sobie coraz więcej fanów. Dyscyplina ta jest o tyle ciekawa, że nie jest żadnym konkretnym stylem walki. Natomiast łączy w sobie inne rodzaje: kung fu, karate, zapasy, judo, aikido, boks i wiele innych. Czyni to z zawodów niezapomniane zjawisko, które jest bardzo emocjonujące i spektakularne, ale także bardzo brutalne. Skrót MMA oznacza po polsku „mieszane sztuki walki”.

Walki MMA organizowane są regularnie, jednak najbardziej pożądanymi przez widzów wydarzeniami są Gale KSW. KSW to federacja „Konfrontacja Sztuk Walki”, której zadaniem jest promowanie walk MMA w Polsce. Organizowane przez nią wydarzenia są naprawdę na wysokim poziomie, a zapraszani zawodnicy reprezentują bardzo wysoki poziom i umiejętności. Federacja zachęca światowej sławy zawodników do udziału w organizowanych przez siebie galach. Podnosi to rangę zawodów i przyciąga masę widzów.

Gdzie najlepiej oglądać walki? Gale organizowane są regularnie w największych miastach Polski, w wielkich ośrodkach, które mogą pomieścić dużą ilość kibiców. Zawody są tak popularne, że bilety rozchodzą się już w ciągu kilku godzin od rozpoczęcia sprzedaży. Ceny wahają się w zależności od odległości od areny walk. Im dalej, tym cena będzie niższa. Ale widok również będzie gorszy. Dlatego dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą przegapić nawet najmniejszego szczegółu jest transmisja wydarzenia w telewizji.

Oglądanie KSW w domowym zaciszu, w gronie najlepszych znajomych jest możliwe. Wystarczy wykupić jednorazowy abonament płacąc za pomocą wysłania wiadomości SMS lub wykupienia specjalnego pakietu przez internet. Nie są to wielkie pieniądze, a przecież może na to się zrzucić więcej osób – jeśli oglądamy walki w większej grupie. Jeśli chodzi o transmisje ksw infomracje można z łatwością znaleźć w internecie lub na stronie Federacji. Dowiemy się tam ile dokładnie kosztuje obejrzenie Gali Walk, kto wystąpi, jacy zawodnicy są najbardziej obiecujący.

Podczas gali odbywa się zwykle kilkanaście walk. Przeważnie wydarzenie rozpoczynanie jest od strać mniej popularnych zawodników. Na koniec wieczoru, najczęściej koło północy następuje decydujące starcie z udziałem gwiazd świata MMA. To klucz wieczoru, na który wszyscy czekają z niecierpliwością. Biorą w nim udział najlepsi zawodnicy. Wiele osób decyduje się na typowanie wyniku finalnego starcia. Właściwe podanie rezultatu walki może przynieść całkiem spore wygrane pieniężne.

Jak widać świat sportów walki to olbrzymi biznes, który skupia wokół siebie setki tysięcy ludzi – zawodników, organizatorów i fanów. Dziedzina jaką jest MMA zdaje się nieustannie rozwijać i ciągle zyskuje na coraz większej popularności.