Przy prowadzeniu firmy należy położyć ogromny nacisk na znajomość i odpowiednią interpretację przepisów prawnych. Jeżeli chcemy, by wszystkie papiery były w porządku, najlepiej nie bawić się w to samemu, tylko poradzić się prawnika. Dobrze byłoby znaleźć osobę, która specjalizuje się w tej określonej dziedzinie, która nas interesuje. Ideałem byłoby, gdyby naszymi sprawami zajmowała się jedna konkretna kancelaria adwokacka, ale jeśli nie ma takiej możliwości, wystarczy dobry adwokat czy inny prawnik. Istotne jest to, aby współpraca była stała, ponieważ w przeciwnym wypadku możemy się liczyć z problemami.
Jeżeli mamy już odpowiedniego adwokata, powinniśmy scedować na niego kwestię sprawdzania, czy wszystko jest w porządku pod względem prawnym. Nie ma sensu także zatrudniać na przykład dwóch osób, ponieważ obie strony mogą inaczej interpretować przepisy i tym samym wzbudzać w nas niepokój.
Jeżeli nie podoba nam się kancelaria adwokacka, z którą podjęliśmy współpracę lub też cokolwiek wzbudza naszą wątpliwość, zmieńmy ją. We współpracy z prawnikiem najważniejsze jest wzajemne zaufanie i poczucie, że nasz adwokat działa w jak najlepszej wierze. Jeżeli natomiast mamy poczucie, że traktuje nas w sposób niedbały albo odczuwamy, że nie zna się zbyt dobrze na tym, co robi, darujmy sobie taką współpracę. Nasz prawnik jest naszym przedstawicielem i niejako kimś, kto decyduje o losach naszej firmy, dlatego nie może być w tej współpracy żadnych niedopowiedzeń. Adwokat jest jak ksiądz, obowiązuje go tajemnica zawodowa, ale też etyka nakazuje działać w imię najwyższego dobra swojego klienta.