Skip to main content

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez auta. Bez wątpliwości ułatwia ono życie. Posiadanie własnego samochodu pomaga w szybszym dotarciu na miejsce docelowe i co najważniejsze jest podróż nim jest wygodniejsza od tej komunikacją miejską. Tłok w tramwajach i autobusach odstrasza pasażerów. Kolejną sprawą jest to, że nie raz przez spóźniony pociąg czy autobus nie dotarliśmy na czas na umówione spotkanie czy do pracy.
Dlatego większa część społeczeństwa wybiera własne cztery kółka. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup nowego auta prosto z salonu. Szukamy, więc nieco tańszych aut używanych. Co zrobić, jeśli kupione auto okazało się gruchotem z wadami ukrytymi? Najlepiej zgłosić się do kancelarii adwokackiej. Prawnik, który zajmie się naszą sprawą podpowie, co należy w tej sytuacji zrobić i przede wszystkim określi czy mamy wystarczająco dowodów na to, aby dochodzić swoich praw. Kancelaria adwokacka istnieje w każdym mieście. Wystarczy się rozejrzeć, popytać znajomych czy przejrzeć ogłoszenia w internecie. Prawnicy, który tam pracują pomogą w napisaniu pisma do poprzedniego właściciela, doradzą jak z nim rozmawiać.
Dobry adwokat będzie w stanie zorganizować i poprowadzić mediacje między byłym i obecnym właścicielem pojazdu. Doradzi, jakim sposobem najlepiej odzyskać pieniądze za auto, podpowie, kiedy można unieważnić umowę kupna. Takich przypadków jest bardzo wiele. Nie zawsze oglądając auto jesteśmy w stanie sprawdzić jego faktyczny stan. Dlatego skorzystanie z pomocy prawnej ułatwia dochodzenie swoich praw. Warto pamiętać, że nieuczciwość sprzedającego nie zawsze musi pozostać bezkarna.