Własna firma

By 29 lutego 2016Bez kategorii

Przy zakładaniu własnej firmy dobrze jest zastanowić się nad jej statusem prawnym. Prawo w naszym kraju jest dosyć zawikłane, a różne przepisy można różnie interpretować. Dlatego też na pewno przyda się dobry i zaufany prawnik, którego można wprowadzić w sprawy firmy i prosić o pomoc czy konsultację w każdej nietypowej sytuacji.
Idealnie byłoby, gdyby kancelaria adwokacka, z którą nawiążemy współpracę, wysyłała konkretnego i zawsze tego samego adwokata do obsługi naszej firmy. To wydaje się logiczne i zasadne, ale czasem zdarza się, że znienacka w naszym biurze pojawia się nowa osoba i trzeba jej wszystko od początku tłumaczyć. Wiadomo oczywiście, że dobry prawnik poradzi sobie w takiej sytuacji, ale tak naprawdę jest to strata czasu, nerwów i pieniędzy. Warto zatem zabezpieczyć się przed taką sytuacją i na wszelki wypadek złożyć w kancelarii odpowiednie zastrzeżenie. Fachowa i kompetentna kancelaria adwokacka nie uzna tego za coś dziwnego, tylko przydzieli na stałe odpowiedniego adwokata do współpracy z naszą firmą.
Oczywiście kancelarię wybieramy w zależności od tego, w czym specjalizuje się nasza firma. Jeden będzie potrzebował prawnika ze znajomością prawa pracy, a inny specjalisty adwokata od zatrudnienia niepełnosprawnych. Jest wiele gałęzi prawa i fachowa kancelaria adwokacka powinna mieć prawników specjalizujących się w każdej dziedzinie. Żeby jednak w pewnym momencie nie zostać bez pomocy, warto to wcześniej sprawdzić. W końcu za współpracę płacimy my, czyli tak naprawdę wybrany adwokat otrzymuje wynagrodzenie z naszej kieszeni. Dlatego to nam powinno zależeć najbardziej, bowiem kancelaria adwokacka zapewne spełni nasze oczekiwania, ale powinniśmy je jasno komunikować.