Sprawy z zakresu prawa rodzinnego

By 29 lutego 2016Bez kategorii

Każda kancelaria adwokacka może udzielić nam wsparcia w momencie, kiedy mamy do rozwiązania problem z zakresu prawa rodzinnego. Wiele kancelarii nawet specjalizuje się w tych dziedzinach prawa. Wydaje się nawet, że szereg codziennych problemów, które najczęściej dotykają ludzi ma po części związek właśnie z prawem rodzinnym.

W jakiej sytuacji możemy potrzebować porady prawnej i kiedy możemy liczyć na pomoc? Doświadczony prawnik może udzielić nam porady prawnej w takich kwestiach z zakresu prawa rodzinnego, jak chociażby:

– Kwestie związane z małżeństwem, separacją lub zakończeniem małżeństwa poprzez rozwód. Także sprawy związane z rozdzielnością majątkową małżonków.
– Sprawy związane z wychowywaniem dzieci- wnioski o ustalanie ojcostwa, kwestie obowiązków alimentacyjnych, adopcja i przysposobienie, sprawowanie władzy rodzicielskiej, opieka nad dziećmi, kuratela, ustalanie kontaktów z dziećmi.
– Darowizny, sprawy spadkowe, dziedziczenie.
– Pomoc społeczna, zasiłki i zapomogi. Różnego rodzaju świadczenia.

Jeśli nasz problem dotyczy prawa rodzinnego, nie powinniśmy czekać na to, aż sprawa sama się rozwiąże, bo równie dobrze może zakończyć się ona w sądzie na naszą niekorzyść. W przypadku, kiedy zostaniemy wezwani do sądu, możemy ubiegać się o otrzymanie obrońcy z urzędu. Z pewnością jednak nasz własny, wynajęty przez nas adwokat będzie miał o wiele większą motywację do tego, aby walczyć o nasze interesy. Dlatego też warto poszukać kancelarii, która wzbudzi nasze zaufanie i w której natychmiast otrzymamy pomoc, której szukamy. Taką kancelarię możemy znaleźć za pośrednictwem internetu, możemy także zdecydować się na kontakt z tą kancelarią, która znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania.