Rozwody w Polsce

By 22 marca 2016Akty prawne

XXI wiek to czas, w którym ludzie wychowywani są na schematach. Społeczeństwo nie jest już takie jak kiedyś – w tych dawnych czasach, kiedy nie było jeszcze komputerów, telefonów komórkowych, itp. ludzie myśleli inaczej niż dzisiaj. Obecnie młodzież w głowach ma nie wiadomo co. Przykład:
Dziewczyna zachodzi w ciążę w wieku siedemnastu lat, bierze szybki ślub z ojcem swojego nienarodzonego jeszcze dziecka, a potem przy pierwszej lepszej kłótni o byle pierdołę ludzie biorą rozwód i myślą, że to idealny sposób na wszystkie problemy. Otóż nie. Kiedyś było zupełnie inaczej. Problemy małżeńskie załatwia się poprzez spokojną rozmowę, ewentualnie można poprosić osobę trzecią o pomoc, ale lepiej jak małżeństwo samo zdoła się jakoś dogadać w danych kwestiach, które ich dręczą. Pierwsza lepsza kancelaria adwokacka znaleziona w internecie w przypływie emocji to nieodpowiednie zachowanie dla dorosłych, dojrzałych osób.
Rozwodów w Polsce jest mnóstwo, ale spójrzmy jeszcze na inne przyczyny takiego stanu rzeczy. Dlaczego tak dużo ludzi decyduje się na tak drastyczny krok, jakim jest rozwód? Często problem polega na nietrafnym doborze w pary lub po prostu dwie osoby biorą ślub z rozsądku. Niedziwne więc, że potem owe małżeństwa rozpadają się jak niestabilny domek z kart. Kiedy do kancelarii zgłosi się taka para, adwokat zazwyczaj powinien starać się załagodzić ich konflikt i dążyć do obopólnej ugody. W drugim kroku, gdy wszystkie środki ratunkowe zawiodą lub wyjdą na jaw dodatkowe fakty, przykładowo zdrada jednego z małżonków, wtedy prawnik jest zmuszony przygotować stosowny pozew, który następnie trafia do Sądu Okręgowego w danej miejscowości, gdzie małżonkowie są zameldowani.
Co więc zrobić by rozwodów w Polsce było znacznie mniej niż do tej pory? Jedyne co mogę poradzić, to mądrze dobierać się w pary i zanim owa znajomość przerodzi się w coś więcej, lepiej zrobić mały eksperyment czy ludzie potrafią ze sobą żyć pod jednym dachem tak, aby się nawzajem nie pozabijać.