Kancelaria adwokacka

By 29 lutego 2016Bez kategorii

W dzisiejszych czasach zmiany dotyczące wszystkich dziedzin życia, następują bardzo szybko. Obejmują nie tylko technologię, z której korzystamy, ale również przepisy prawa.
Każda kancelaria adwokacka musi praktycznie każdego dnia śledzić dzienniki ustaw, bo przepisy ulegają ciągłym modyfikacjom, a tam są ogłaszane akty prawne. Każdy przeciętny człowiek, nawet zainteresowany tym tematem, nie jest w stanie przyswoić sobie takiej ilości wiedzy prawniczej i, w razie kłopotów, lub innej potrzeby, musi skorzystać z fachowej pomocy.
System prawny mamy tak skonstruowany, że przeciętny człowiek, sam nic w sądzie nie załatwi. Nikt np. nie poinformuje go, że odpis wyroku, na który czeka, bo chce się odwołać, do niego nie przyjdzie, jak nie napisze podania o odpis. Problem polega na tym, że każdemu wydaje się logiczne, że sąd doręcza, z urzędu, wyrok wraz z uzasadnieniem, tak, jednak, nie jest i wielu ludzi, z powodu braku wiedzy, nie zdążyło złożyć apelacji, bo czekali, bez skutku, na dokumenty sądowe.
W naszym kraju prawnik jest niezbędny, nawet przy najdrobniejszej sprawie w sądzie, bo jest taka, niestety, zasada, że nie wygrywa ten, kto ma rację, a ten, kto korzysta z kancelarii prawniczej.
Przykładów niedoskonałości naszego systemu, jest tak wiele, że można prowadzić z tej dziedziny niekończące się wykłady, albo pisać książki. Z pewnością nie ubolewają nad tym kancelarie, które coraz częściej, uzależniają swoje prowizje od wygranej sprawy. Polega to,  mniej więcej, na tym, że adwokat dostaje prowizje za swoje usługi wtedy, gdy wygra sprawę. Jest to często 40 procent wywalczonej kwoty. Chodzi tu oczywiście o sprawy odszkodowawcze, lub trudne procesy majątkowe. To uczciwy układ, i raczej korzystny dla klienta.