Dobre rozwiązania prawnicze

By 14 marca 2016Porady prawne
Niektóre sprawy wymagają od nas bardziej radykalnych rozwiązań, ponieważ zahaczają o tematykę prawa. Wówczas my, jako osoby o nikłej znajomości tematu, powinniśmy udać się do specjalisty z dziedziny prawa, którym jest adwokat. Podpowie nam on, jakie rozwiązanie w danej sytuacji zastosować, by osiągnąć swój cel.

Bardzo często sprawy sądowe, jakie rozwiązuje kancelaria adwokacka, nie są sporami pomiędzy ludźmi czy firmami. Są to po prostu kwestie administracyjne, które należy ustalić w sposób sądowny – na przykład sprawy spadkowe, prawa własności do nieruchomości i tym podobne. Nie są to typowe spory sądowe, po prostu zachodzi konieczność ustabilizowania danej sytuacji prawnej, by w przyszłości uniknąć problemów.

Dobry prawnik zanim skieruje sprawę do sądu, dokładnie przeanalizuje naszą sytuację, sprawdzi wszelkie możliwe rozwiązania i wybierze drogę, która nawet jeśli nie będzie w stu procentach korzystna dla nas, to przynajmniej pozwoli nam uniknąć większych problemów. Nie zawsze udajemy się do prawnika po to, by wywalczyć coś korzystnego dla nas. Czasem udajemy się do niego po pomoc, ponieważ znaleźliśmy się w tarapatach, i chcemy wyjść z nich obronną ręka, lub przynajmniej z jak najmniejszymi obrażeniami.

Aby to uzyskać, konieczna jest dokładna znajomość prawa, i to we wszystkich jego aspektach – rzadko bowiem jakąś sprawę można rozwiązać korzystając tylko z jednego paragrafu kodeksu. Najczęściej zachodzi konieczność wzięcia pod uwagę wielu paragrafów na różne okoliczności, i ustalenia, który z nich w takim wypadku ma większą wagę. Jest to proces niezwykle skomplikowany, i to w dużej mierze wyjaśnia, dlaczego nie ma biednych prawników, i dlaczego ludzie są skłonni tyle im płacić.